Jagielski Wacław

Urodzony 20 sierpnia 1965 r . w Lubaniu Śląskim. Ukończył Konserwację Wyrobów Artystycznych i Dzieł Sztuki wTarnowie. W latach 1986/91 zajmował się pedagogiką atrystyczną. Obecnie w Nowym Sączu prowadzi własną Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki.
Do swoich ważniejszych prac w tej dziedzinie zalicza między innymi konserwację ikonostasów w cerkwiach w Miliku, Andrzejówce, Leluchowie, Bereście oraz barokowych mebli z Jasnej Góry. Jest członkiem - założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Obecnie sprawuje funkcję skarbnika w Zarządzie SPP. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju. Prace swe wystawiał m.in. w galeriach takich miast jak: Nowy Sącz, Kraków, Koszalin, Toruń,Gdańsk, Nowy Targ, Lublin...

Jest również uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Do ważniejszych zaliczyć można: Ogólnopolskie Biennale Pasteli - w Nowym Sączu (wyróżnienie honorowe w 1998r.), Tinnale Małych Form Malarskich - Toruń, Lyon- Francja, Targi Sztuki Współczesnej Paryż 98 - Francja, Ateny - Grecja, i wiele innych wystaw poplenerowych.
  
 

© Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" www.kana.nowysacz.pl·
Galeria Sandecjana · Rynek 12 · 33-300 Nowy Sącz
tel. 508 289 177